הנדסת אמינות

הנדסת אמינות היא תהליך של ניתוח האמינות המשוערת או הממשית של מוצר וזיהוי פעולות שיפחיתו תקלות או ימתנו את תוצאותיה. מהנדסים שמנתחים אמינות לרוב מבצעים חיזוי אמינות, ניתוחים של אופני כשל (וקריטיקליות), מודלים של אמינות המוצר או רישום וניתוח תקלות בשטח, ומציעים שינויים בפיתוח או בייצור. המטרה הכוללת של הנדסת אמינות היא להפוך את המוצר לאמין יותר על מנת להפחית בעלויות ובתיקונים ולשמר את התדמית של החברה המייצרת. 

מומחי המחלקה

ד"ר אלכס בראל
סמנכ"ל ומנהל מחלקת הנדסת אמינות


פנה עכשיו לקבלת ייעוץ מהמומחים שלנו


המחלקה נותנת ייעוץ והדרכה פנים מפעלית בכל התחומים הבאים:
ניתוח אמינות כולל בתוכו מגוון תהליכים מורכבים הקשורים לביצוע הערכות כמותיות של מוצר מפותח בכל שלב של מחזור החיים שלו. ניתוח אמינות כולל חישובי אמינות המבוצעים בשלבי התכנון המוקדם והמתקדם של המוצר ובשלבי ניתוח נתוני כשל המבוססים על תוצאות מבחנים מיוחדים ומבחני תפעול, כמו גם על נתונים שהתקבלו מהלקוח/משתמש. ביצוע הערכות כמותיות של היבטים שונים בתחזוקה, כולל מלאי חלפים, נשענת לרוב על ניתוח האמינות. 
תוך התבססות על ניתוח אמינות, מפתחי מוצר ויצרנים יכולים לשפר משמעותית את איכות, אמינות והתחזוקתיות של המוצר. 

תוכנות לניתוח אמינות, ALD מספקת תוכנת לניתוח אמינות עם היכולות הבאות: 
  • חיזוי אמינות ראשוני (preliminary reliability prediction) המשתמש ביותר מ30 סטנדרטים של חיזוי אמינות, ביניהם MIL-HDBK-217, FIDES, ו-217Plus. חישוב קצב התקלות (Failure Rate) 
  • Mean Time Between Failures - MTBF 
  • שימוש בניתוח פארטו (Pareto Analysis) לצורך מציאת הרכיבים בעלי התרומה הגדולה ביותר ל MTBF של המערכת. 
  • ביצוע ניתוח Temperature Curve לבחינת השפעת הטמפרטורה על אמינות המערכת, והשוואת התוצאות עבור תת מערכות וסביבות שונות. 
  • שימוש בניתוח Mission Profile לבחינת אמינות המערכות במהלך ביצוע משימות מורכבות שבנויות משלבים שונים, בעלי משך זמן ותנאים ספציפיים לכל שלב. 
  • שימוש במודול RBD. 
חיזוי וניתוח אמינות 
חיזוי, הקצאה (ALLOCATION) וניתוח אמינות 
צוות RAMS של החברה מבצע חיזוי אמינות עבור חלקים אלקטרוניים, אופטיים ומכאניים בהתאם לכל אחד מהסטנדרטים הקיימים של אמינות ובהתאם למידע הפנימי של היצרן. חישובי אמינות מבוססים על ניתוח מאמצים חשמליים/תרמיים (Electrical/thermal Stress Analysis). כתוצאה מניתוח זה אנו מקבלים דו"ח עם פירוט הנתונים של MTBF ו-MTBCF עבור מערכת, יחידה, לוח (board) עד רמת רכיבים. נתוני האמינות של מרכיבים קנויים משולבים בתוך החיזוי, לאחר התאמה לטמפרטורה ולסביבה ספציפית. 
מודלים אמינותיים

דיאגרמות אמינות (RBD)
ה- RBD- משמש לניתוח אמינות וזמינות פונקציונאלי של מערכות בעלות התפלגויות אמינות שונות, והוא כולל את כל סוגי תיקון ויתירות (redundancy). מודול בסיסי של חיזוי אמינות מספק את חישובי האמינות והחיזוי הבסיסיים עבור מערכות "טוריות", ללא יתירות.  ה- RBD משתמש בכל הנתונים הדרושים המוגדרים במודול הבסיסי. 

RBD עם שיטת מונטה קרלו 
בעזרת המהירות הגבוהה, הדיוק ומספר ההרצות הגדול, שיטת מונטה קרלו מאפשרת לנתח אמינות וזמינות של מערכות מורכבות שלהן אין פתרון אנליטי. השיטה מאפשרת לנתח מערכות עם צורות שונות של יתירות, התפלגות לא אקספונציאלית  של זמן לתקלה, ניתוח זמינות במצב מעבר וניתוחים רבים אחרים, לא ניתנים לביצוע אנליטי.
טואול - בניית אתרים