חיפוש :
במובן הרחב, מטרת האמינות היא לנבא, לנתח, למנוע ולהפחית תקלות לאורך זמן. אמינות היא איכות לאורך זמן. מוצר אמין וללא תקלות ממשיך לספק לקוחות למשך זמן רב. במובן הצר, אמינות היא הסתברות שמכשיר יפעל בצורה מוצלחת לפרק זמן מסוים בתנאים מוגדרים, כאשר משתמשים במכשיר באופן ולמטרה שלשמה הוא נועד. שיפור אמינות או הבטחת אמינות הוא תהליך אינטגרטיבי, שמתבצע במהלך הפיתוח, הייצור ותפעול, אותו יש ליישם בהתאם לסטנדרטים מתאימים. רצוי להשקיע משאבים במהלך הפיתוח, כדי לפתח מוצר אמין וכתוצאה מכך לחסוך כסף במהלך תקופת האחריות של המוצר ואחריה. מדיניות האחריות צריכה להתבסס על ניתוח אמינות המוצר.

DFMEA הינה מתודולוגיית ניתוח סיכונים בתהליכי תכנון ופיתוח. זהו אחד הכלים האפקטיביים ביותר בניהול סיכונים בתהליכי תכנון ופיתוח מוצרים, מערכות ותהליכים. Design Failure Mode and Effect Analysis

המאמר נכתב בידי ערן אפרים, יועץ ארגוני בכיר בקבוצת ALD ומוביל תחום ניהול אפקטיבי של המשאב האנושי. אחד האתגרים המורכבים ביותר עבור מרבית בני האדם הינו מתן משוב לאדם אחר. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר במשוב שאינו חיובי – פעמים רבות כאשר דבר מה מפריע לנו, אנו מתקשים לומר זאת, גם אם מדובר באנשים הקרובים לנו ביותר. אנו נוטים לדחות את מתן המשוב, ולעיתים אף איננו מבצעים אותו כלל. הדבר נכון, וביתר שאת, כאשר אנו כמנהלים נדרשים להעביר הערכה שנתית עבור העובדים שלנו. מדוע אנו נתקלים בקושי זה? מהו העקרון המנחה של כל תהליך הערכה שנתי, הזהה בכל ארגון? במאמר זה נצעד את הצעדים להבנת העקרון המנחה ונממש אותו בדרך לביצוע נכון ומקצועי של תהליך ההערכה השנתי.

טואול - בניית אתרים