ניתוח אופני כשל מורחב - EFMEA - Expanded Failure Mode & Effect Anaylsis

ניתוח אופני כשל מורחב (Expanded Failure Mode Effect Analysis - EFMEA ) הינו פיתוח מתודולוגי מתקדם של טכניקת FMEA שפותח על ידי ALD ונחשב לחוד החנית בתחום ניהול הסיכונים המערכתי וניתוח מערכות.

למחלקת הנדסת איכות ניסיון רב בהובלת תהליכי ניתוח אופני כשל במגוון תעשיות:

תהליכי FMEA, בהובלתנו, משמשים כלי מרכזי בתכניות ניהול סיכונים ארגוניות (ERM) ומספקים כיסוי למגוון תחומי סיכון כגון הנדסת תהליך, תפעול, אחזקה, ניהול פרויקטים, ניהול שוטף, רגולציה, סיכוני אפקטיביות ויעילות, סיכונים אסטרטגיים ועוד.

FMEA המבוצע על ידינו  עומד בדרישות כל התקנים כולל תקן הצבא האמריקאי (MIL-STD-1629),  תקנים ודרישות FDA לתעשיית המזון, הפרמצבטיקה והאביזרים הרפואיים (ISO EN 14971 Risk Management to Medical Devices), תקני תעשיית הרכב (QS-9000 AIAG – Automotive Industry Action Group),  תקן לאלקטרוניקה (ICE 60812),  ועוד.

התאמת המתודולוגיה ליישומי FMEA  השונים:

Design-FMEA - DFMEA: ניתוח סיכונים בתהליכי פיתוח - כלי לסקר תכן.

System FMEA: ניתוח סיכונים בשלבי אימות ואישור התכן לפני מעבר לייצור.

Process-FMEA - PFMEA: ניתוח סיכונים תהליכיים – הנדסה, תפעול ואחזקה ייצור, הרכבה, אינטגרציה, לוגיסטיקה ועוד

ליווי ALD בתחום FMEA  כולל:

התאמות מתודולוגיות לצרכים ספציפיים ייחודיים. הובלה מעשית של תהליכי FMEA  הכוללת:
הובלה של פעילויות (Pre-FMEA) הכנות, בניית צוות, איסוף חומר, גיבוש קריטריונים לדירוג סיכון ועוד.

ביצוע FMEA בפגישות צוות, תעדוף סיכונים, חישוב רמות הסיכון, גיבוש תכניות להפחתת הסיכונים (CAPA).

הקמת מערך המעקב על הטמעת התכנית, בדיקת אפקטיביות FMEA, הכנת דוח FMEA.

שימוש בתוכנה ייעודית (Ram-Commander) לניהול אמינות ואיכות (פיתוח של ALD) הכוללת מודול FMEA  התומך בביצוע מלא של תהליכי FMEA. 

ביצוע FMEA ע"י ALD  כולל שימוש בתוכנה, ללא התקנתה על מחשבי הלקוח.

תמיכה בכתיבת נהלי FMEA בחברה, כולל סנכרון התהליך עם תהליכים אחרים בארגון (CAPA, ECO, נהלי ניהול סיכונים, תהליכי איכות ורגולציה ועוד). נהלים מסוג זה מגדירים תדירות ביצוע, אחריות, אופן דיווח, תכולת ביצוע, שיטות ועוד.

התאמת תוצרי FMEA לפי דרישות מיוחדות, כגון: הנחיות לספקים, דרישות רגולציה, דרישות תקן, דרישות והנחיות ספציפיות אחרות הדרכה והכשרת מהנדסים ומנהלי פרויקטים בטכניקות ליישום FMEA.

ביצוע סדנאות מעשיות ללימוד – במסגרת זו קבוצת בעלי תפקידים מוגדרת ובהובלת מנחה מטעם ALD מקבלת הזדמנות להיחשף ולהתנסות בביצוע מעשי של תהליך FMEA המתמקד בנושא רלוונטי מבין תחומי העשייה של הלקוח.


פנה לצוות המומחים

 

לקוחות כותבים

  "היי ד"ר פאבל, ברצוני להודות לך על ההדרכה המצויינת בנושא DFMEA אותה העברת אתמול. אני בטוח שהמהנדסים ב- MSIL למדו דברים חדשים על מתודולוגית FMEA ועל הגישה המשופרת שאותה פיתחת במשך השנים, באמצעות מדדים אנליטיים חדשים להערכת היעילות וההצלחה של DFMEA" 

 "היי אמנון, אני רוצה להודות לך על סדנת DFMEA אשר העברת אתמול. המשוב מהמהנדסים ב- MSIL היה מאוד חיובי וההשתתפות של מהנדסים במהלך הסדנה הייתה טובה מאוד. היו לנו התנסות מלאה במדדים ותהליכים של  DFMEA, תוך כדי עבודה על פרויקט אמיתי עם דוגמאות רלוונטיות למהנדסי ME. תודה לך שוב אמנון"

טואול - בניית אתרים